This Website and the Sub Sites attached to it use cookies. For details please click here. By continuing to use this Website or any Sub Sites, you are consenting to the use of these cookies. You can switch off cookies at any time using your browser settings but if you do, this may affect your user experience.
Progress
Please wait...
hide announcement
banner_image
RUNS NAME TEAM VENUE SEASON
343* RICHARD SYMMONDS BURNT YATES II DARLEY II 2018
239 MARK McENEANEY BLUBBERHOUSES BISHOP THORNTON 2010
235 MICHAEL REES MASHAM BIRSTWITH 2012
235 LAWRENCE BARACLOUGH ARTHINGTON CRAKEHALL 2017
234* ROBERT ELLIS GLASSHOUSES NORTH STAINLEY 2006
232* GAVIN HODSON GOLDSBOROUGH II PANNAL ASH 2015
231* JAMES HOPKINS RIPLEY II KNARESBOROUGH FOREST II 2006
227* ANDREW NELSON CRAKEHALL NEWBY HALL II 2017
225* BEN LAKE ARTHINGTON KNARESBOROUGH FOREST II 2014
225* JOHN MOORHOUSE OUSEBURN II HAMPSTHWAITE 2018
224* JAMES RILEY BIRSTWITH HAMPSTHWAITE 2016
224 NEIL LAWSON THIRCON HARROGATE AMATEURS 1997
224 PAUL OLD SPOFFORTH II RIPLEY IV 2018
220 MARTYN WOOD BURNT YATES II OUSEBURN II 2000
219 JAMES ROBINSON BURTON LEONARD II ALNE II 2009
218 ROHAN BLANDFORD HELPERBY DARLEY 2009
217* NICK BROWN MIDDLEHAM WEST TANFIELD II 2000
216* DANIEL MAJOR SCOTTON KNARESBOROUGH FOREST 2015
214* OLIVER UFFINDALL NEWBY HALL BISHOP THORNTON 2005
214* CHRISTOPHER GILL DARLEY ALNE 2016
214 THOMAS PARKER OUSEBURRN RASKELF 2006
213* JAMES DONALDSON NORTH STAINLEY GOLDSBOROUGH II 2016
213* DAMON IVE SCOTTON GLASSHOUSES 2009
212* JOE DAGGETT UPPER WHARFEDALE BOLTON ABBEY II 2017
210 IAIN BARKER BURTON LEONARD II NEWTON LE WILLOWS 2016
209* JOE LINCOLN CRAKEHALL RIPLEY II 2008
208 JAKE ANDREWS BIRSTWITH RIPLEY 2004
208 MARK McENEANEY BLUBBERHOUSES RAINTON 2010
205 DANIEL JAMES BIRSTWITH OUSEBURN II 1996
203* ROBERT STANWORTH HARROGATE III PATELEY BRIDGE II 2008
203 GRAHAM FISH PANNAL BOLTON ABBEY 2009
203 MARTIN REVILL PANNAL III LITTLE RIBSTON 2013
202* GARY CHATTEN BILTON GAS SPORTS BILTON III 1995
202* ROBERT SMITH MASHAM OUSEBURN 2008
202 RICHARD KIRBY SOUTH KILVINGTON MIDDLEHAM II 2016
201* JONATHAN RICE DARLEY BURNT YATES 2010
201* DANIEL MAJOR SCOTTON STUDLEY ROYAL II 2015
201 DANIEL BRISCOMBE HAMPSTHWAITE II NORTH STAINLEY II 1994
201 ADRIAN MONK SHAROW HAMPSTHWAITE II 2007
200 DANIEL THIRKELL BURTON LEONARD BLUBBERHOUSES 2011
197* AARON BRUNNER KNARESBOROUGH FOREST LOFTHOUSE AND MIDDLESMOOR 2015
196* MATTHEW CLAPPERTON KNARESBOROUGH FOREST II NEWTON LE WILLOWS 2011
196 DANIEL HARRIS WATH AND MELMERBY NEWBY HALL 2017
195* CRAIG EUSTACE BURTON LEONARD SHAROW 2010
194* EDWARD HOLMES GLASSHOUSES BOLTON ABBEY 2014
194 CARL BURNETT DISHFORTH ALNE II 2007
193* ROBERT ELLIS GLASSHOUSES PANNAL ASH 2004
193* DAMON IVE GOLDSBOROUGH THORNTON LE MOOR 2016
193 WAYNE DENNIS MARKINGTON HAMPSTHWAITE II 2010
193 ROBERT HILTON WATH AND MELMERBY RIPON II 2016
192* DANIEL THIRKELL BURTON LEONARD GALPHAY & WINKSLEY 2013
192* JAMES KEMPLEY HARROGATE III MARKINGTON 2015
192 ROBERT SMIRTHWAITE WEST TANFIELD II DARLEY II 2015
191* NICK BROWN MIDDLEHAM ARTHINGTON 2000
191* THOMAS SCOTT-SMITH DACRE BANKS GOLDSBOROUGH 2015
190* CHARLES HARDCASTLE HAMPSTHWAITE II SCOTTON 2009
189 KARL YOUNG THIRSK III KILLINGHALL III 2009
188* MARK McENEANEY BLUBBERHOUSES BURTON LEONARD 2010
188 TONY FITZGERALD NEWBY HALL DARLEY 1991
187 WILLIAM SHAW BISHOP MONKTON BIRSTWITH II 2016
186 ROBERT ELLIS GLASSHOUSES SHAROW 2006
185* JONATHAN MILNE DARLEY II SCOTTON II 2005
181* ANTHONY CARRINGTON DACRE BANKS II THORNTON LE MOOR 2001
181* ROBERT ELLIS GLASSHOUSES DARLEY 2008
181 RICHARD SYMMONDS NORTH STAINLEY II RIPON II 2016
180* MICHAEL STANSFIELD BURTON LEONARD GLASSHOUSES 2010
180* THOMAS MAWER SPENNITHORNE & HARMBY MIDDLEHAM II 2016
180* JOE CORNER HELPERBY DACRE BANKS 2018
180 TREVOR BAIN SHAROW GOLDSBOROUGH II 2005
180 PAUL REYNOLDS RIPON II BISHOP MONKTON 2007
180 THOMAS SIMPSON PATELEY BRIDGE PANNAL II 2008
179* PAUL SOWRAY BISHOP THORNTON STUDLEY ROYAL 1993
179* MATTHEW CLARK WEST TANFIELD HAMPSTHWAITE II 2007
179 NICK BROWN MIDDLEHAM OUSEBURN II 2001
179 WILLIAM DAVIS BLUBBERHOUSES BURTON LEONARD 2008
179 DANIEL THIRKELL BURTON LEONARD II MARKINGTON 2009
178 ADAM NEWCOMBE WATH AND MELMERBY KILLINGHALL II 2015
178 LUKE SPENCE RIPLEY RASKELF 2016
177* AARON BRUNNER KNARESBOROUGH FOREST SCOTTON 2015
176 RICHARD KIRBY SOUTH KILVINGTON HAMPSTHWAITE II 2015
175* ADAM MELBOURNE NEWTON LE WILLOWS MARTON CUM GRAFTON 2010
175* HENRY KING PANNAL II RAINTON 2013
175* RAKESH ALVA SOUTH KILVINGTON OUSBURN II 2015
175* SAM HALLIDAY SCOTTON NEWBY HALL 2017
175 PAUL NEWCOMBE WATH GLASSHOUSES II 1991
174* MOHAMMED UMAR SOUTH KILVINGTON RIPLEY 2018
174 MICHAEL CRAWSHAW BURTON LEONARD PANNAL II 2004
174 ANDREW BOTTEGA SPOFFORTH KNARESBOROUGH FOREST 2016
174 AHILAN SIVAKUMARAN SHAROW HARROGATE III 2011
173* NICK BROWN MIDDLEHAM CRAKEHALL 1999
173* ADRIAN MONK SHAROW PATELEY BRIDGE 2009
173* DAVID SPENCER LOFTHOUSE AND MIDDLESMOOR RIPON II 2017
173 DAVID LOVELL BISHOP THORNTON WATH 1995
173 JON VON BENEKE RIPLEY II STUDLEY ROYAL III 2010
173 NICK KENT NEWBY HALL III BIRSTWITH III 2011
172 TERRY HODGSON SOUTH KILVINGTON BLUBBERHOUSES II 1996
172 ANDREW ELLIS PANNAL BURTON LEONARD 2015
172 ANDREW GOUGH BIRSTWITH III STAVELEY II 2011
171* CHARLES HUTCHINSON BISHOP MONKTON GLASSHOUSES 2006
171* ROBERT HIND RIPLEY BURNT YATES 2008
171 RICHARD BURCHER HAMPSTHWAITE ALNE 2005
170* FRANK WILKINSON NORTH STAINLEY GOLDSBOROUGH II 1999
170* JOE METCALFE UPPER WHARFEDALE PATELEY BRIDGE II 2018
170 WILLIAM GRAFTON DACRE BANKS II WATH AND MELMERBY II 2017
169* CHRIS NICHOLSON THORNTON WATLASS SHAROW II 1999
169* ANDREW TAYLOR HAMPSTHWAITE NEWBY HALL 2008
169* MICHEL AINSLEY SHAROW HARROGATE III 2010
169 LEWIS DAY STUDLEY ROYAL II OUSEBURN II 2010
169 MARK BURNISTON BOROUGHBRIDGE   2013
169 SAM DALE OUSEBURN HELPERBY 2015
168* ROHAN BLANDFORD HELPERBY PATELEY BRIDGE 2009
168* OLLIE AMBLER MASHAM II LITTLE RIBSTON 2018
168 DAMIAN SCHWARTZBACH NORTH STAINLEY DISHFORTH 1999
168 ANDREW BOTTEGA SPOFFORTH ALNE 2016
167* THOMAS DAVIS ST. AIDAN'S C.A RIPLEY II 2001
167* HENRY WEBSTER GOLDSBOROUGH II ALNE II 2006
167* CRAIG COSTELLO LOFTHOUSE AND MIDDLESMOOR RIPON II 20157
166* ROBERT TIMMINS BOROUGHBRIDGE RIPLEY 1993
166* MICHAEL NIXON DACRE BANKS II BLUBBERHOUSES II 2004
166* RICHARD DANBY KILLINGHALL OUSEBURN 2005
166* GARETH SHARPLES MARTON CUM GRAFTON SESSAY III 2012
166* ALEXANDER CURRIN PANNAL III GOLDSBOROUGH II 2015
166* NAVEED ANDRABI ARTHINGTON PATELEY BRIDGE II 2017
166 HARRY TWEDDLE THORNTON LE MOOR RIPON III 2000
166 JOHN KIRKBY KNARESBOROUGH FOREST MIDDLEHAM 2005
166 STUART MILBURN KILLINGHALL BIRSTWITH 2009
166 THOMAS CLARK SPOFFORTH STUDLEY ROYAL II 2011
165* RICHARD MILES GOLDSBOROUGH HELPERBY 2001
165* COLIN SMITH STUDLEY ROYAL IV KNARESBOROUGH FOREST III 2017
165 NEIL NEWLOVE OUSEBURN III DACRE BANKS II 2013
164* NEIL TODD GALPHAY & WINKSLEY II BURNT YATES II 2001
164* MICHAEL WRAY BURTON LEONARD PATELEY BRIDGE 2009
164* JAKE FLETCHER BOROUGHBRIDGE & STAVELEY BURTON LEONARD II 2015
164 NICK BROWN MIDDLEHAM   2002
164 LIAM NEWMAN STUDLEY ROYAL II STAVELEY 2004
164 MICHAEL SHIRES NEWBY HALL II SCOTTON II 2004
164 THOMAS PARKER OUSEBURN ALNE 2010
164 DANIEL MARSH LITTLE RIBSTON OUSEBURN III 2012
163* THOMAS PARKER OUSEBURN HAMPSTHWAITE 2010
163* JAMES McGREGOR NEWTON LE WILLOWS RIPLEY III 2014
163 ASHLEY CASEY WATH AND MELMERBY II KIRK DEIGHTON II 2018
162* DAVID LOVELL BISHOP THORNTON PANNAL 1995
162* IAN HARRISON STUDLEY ROYAL III OUSEBURN II 2004
162* OLIVER UFFINDALL NEWBY HALL ALNE 2006
162* COLIN SMITH STUDLEY ROYAL III ALNE II 2017
162 JONATHAN COWARD BOLTON ABBEY BIRSTWITH 2006
162 PAUL REYNOLDS RIPON II RAINTON 2007
162 DAVID WALLIS NEWBY HALL BOLTON ABBEY 2013
162 COOPER SMITH HARROGATE IV MIDDLEHAM 2016
161* JAN DIRK VAN DYK RIPON II BILTON III 2007
161* ROBERT ELLIS PANNAL GOLDSBOROUGH 2010
161* ROBERT HILTON WATH AND MELMERBY STAVELEY 2014
161 STAN WILKINSON BIRSTWITH II BLUBBERHOUSES II 1994
161 RICHARD CARRICK GLASSHOUSES SCOTTON II 1996
161 ROBERT SMIRTHWAITE THORNTON WATLASS STUDLEY ROYAL III 2008
160* PAUL NEWCOMBE WATH WEST TANFIELD II 1992
160* DANIEL RILEY BOROUGHBRIDGE DISHFORTH 1996
160* CHARLIE HUTCHINSON BISHOP MONKTON HARROGATE III 2015
160* IAN BARTLETT HAMPSTHWAITE II OUSEBURN II 2017
160 DAMIAN SCHWARTZBACH NORTH STAINLEY SOUTH KILVINGTON 1999
160 MARK McENEANEY BLUBBERHOUSES HARROGATE III 2010
160 BEN LAKE ARTHINGTON BOLTON ABBEY II 2014
160 WAYNE DENNIS MARKINGTON LOFTHOUSE AND MIDDLESMOOR 2014
160 FRED FOX UPPER WHARFEDALE LOFTHOUSE AND MIDDLESMOOR 2018
159* IAN HILTON SHAROW DARLEY II 2004
159 PAUL SOWRAY BISHOP THORNTON DARLEY 1994
159 LEONARD McKITTRICK HAMPSTHWAITE BISHOP THORNTON 2006
159 EDWARD DANIEL LITTLE RIBSTON   2013
158* RICHARD LIGHT PATELEY BRIDGE STUDLEY ROYAL 1996
158* FAHEEM BUTT HARROGATE IV ARTHINGTON 2007
158* CRAIG ARMITAGE BIRSTWITH II BISHOP THORNTON II 2009
158 DANIEL THIRKELL LOFTHOUSE AND MIDDLESMOOR THORP PERROW 2005
158 DWAYNE HEKE MASHAM BIRSTWITH 2011
158 CHRIS ATKINSON OUSEBURN III BURTON LEONARD III 2016
157* DANIEL THIRKELL BURTON LEONARD SHAROW 2010
157* CHRISTOPHER GILL DARLEY KNARESBOROUGH FOREST 2016
157 ANDREW CLIFF STUDLEY ROYAL SOWERBY 1991
157 ROBERT BEST BURNT YATES DARLEY 2006
157 NICK HAIGH BLUBBERHOUSES II RASKELF II 2010
157 JAMES RILEY BIRSTWITH HARROGATE IV 2014
156* ERIC HOUSEMAN DACRE BANKS GLASSHOUSES 1966
156* WILLIAM SPENCER LOFTHOUSE AND MIDDLESMOOR THIRCON 1998
156* D CHEAL BOROUGHBRIDGE II BLUBBERHOUSES II 1998
156* THOMAS SIMPSON PATELEY BRIDGE BLUBBERHOUSES 2009
156* JIM PAXTON BISHOP THORNTON II BURNT YATES II 2010
156* JAMES COUSEN HAMPSTHWAITE PATELEY BRIDGE 2016
156 RICHARD PATCHETT BOLTON ABBEY HELPERBY 2000
156 MARK BURNESTON BOROUGHBRIDGE BILTON GAS SPORTS 2010
156 STUART MORLEY ALNE II RAINTON 2005
156 DAVID KELLY NEWBY HALL HARROGATE III 2011
156 PAUL YEADON NEWBY HALL II CRAKEHALL 2017
155* FELIX ADAMS NORTHALLERTON II SCOTTON II 2009
155* ROBERT HILTON WATH AND MELMERBY LOFTHOUSE AND MIDDLESMOOR 2016
155* JARROD McPHEE GOLDSBOROUGH THORNTON LE MOOR 2016
155* HENRY MILLS KIRK DEIGHTON II RIPLEY IV 2018
155 DAVID SPENCER LOFTHOUSE AND MIDDLESMOOR BIRSTWITH 1994
155 THOMAS SIMPSON PATELEY BRIDGE BLUBBERHOUSES 2009
155 KEVIN STEPHENSON STAVELEY BURNT YATES 2010
155 WILLIAM WHITFORD STUDLEY ROYAL IV RIPLEY II 2010
155 DAMIAN LAWRENCE KILLINGHALL BLUBBERHOUSES 2014
155 MICHAEL WRAY BURTON LEONARD II NEWBY HALL II 2015
155 AUSTIN BAKER RASKELF II PANNAL III 2016
155 DAVID HENSTOCK NEWBY HALL MARKINGTON 2016
155 WILL HAINES BLUBBERHOUSES II RASKELF II 2018
154* CLIVE GILLAM OUSEBURN II DACRE BANKS II 1994
154* CHRIS NICHOLSON THORNTON WATLASS OUSEBURN II 2000
154* PHILLIP MOSTON THORNTON WATLASS MARTON CUM GRAFTON 2004
154* DAMON IVE SCOTTON BLUBBERHOUSES 2004
154* MATTHEW CAVANAGH HELPERBY STAVELEY 2005
154* ROBERT SMITH MASHAM ALNE 2010
154* JULIEN GOODALL DACRE BANKS KNARESBOROUGH FOREST 2007
154 PETER COSTELLO DISHFORTH WEST TANFIELD 1994
154 PAUL MILLER PANNAL MASHAM 1994
154 ALEX O'NEIL ARTHINGTON II WHIXLEY II 2017
153* STEWART CUMMINGS GOLDSBOROUGH GALPHAY & WINKSLEY 1999
153* ANDREW MALTAS BLUBBERHOUSES II BISHOP THORNTON 2011
153* WILLIAM LONG SPOFFORTH BISHOP THORNTON 2013
153 IAN HILTON SHAROW OUSEBURN II 1996
153 FRANK WILKINSON NORTH STAINLEY RASKELF 1999
153 PAUL ROBINSON PANNAL ASH SCOTTON II 2003
153 THOMAS PARKER OUSEBURN RASKELF 2006
153 ADRIAN MONK SHAROW BISHOP MONKTON 2006
153 JAMIE SMITH STAVELEY II WEST TANFIELD II 2008
152* CRAIG BROWN NEWTON LE WILLOWS NORTH STAINLEY 2016
152* NEIL TODD GALPHAY & WINKSLEY II OUSEBURN II 2001
152* RICHARD VASS DARLEY II ARTHINGTON 2007
152* ROBERT ELLIS GLASSHOUSES RAINTON 2008
152* DAVID THOMPSON BISHOP MONKTON PATELEY BRIDGE 2008
152* ANDREW SMITH MASHAM NEWBY HALL 2010
152 DAMIAN TODOROVIC NORTH STAINLEY OUSEBURN 2001
152 SCOTT CLARK DARLEY KNARESBOROUGH FOREST 2018
152 KARL YOUNG RAINTON BIRSTWITH II 2018
151* PAT LORD OUSEBURN BIRSTWITH 1997
151* PAUL HINCHEY KILLINGHALL MASHAM 2000
151* BEN KEMPLEY HARROGATE III RAINTON 2015
151 RICHARD CARRICK GLASSHOUSES KNARESBOROUGH FOREST 1996
151 ANDREW COLLEY SHAROW BURTON LEONARD II 1998
151 ROBERT ELLIS GLASSHOUSES RAINTON 2005
151 TOM LLOYD MARKINGTON DISHFORTH 2009
151 RICHARD DANBY KILLINGHALL MIDDLEHAM 2010
150* ANTHONY CARRINGTON DACRE BANKS II KNARESBOROUGH FOREST II 1999
150* RICHIE HUNT ARTHINGTON HELPERBY II 2004
150* LEONARD McKITTRICK NEWBY HALL BURTON LEONARD 2004
150* ROBERT TAYLOR HARROGATE III MASHAM II 2013
150* ROSS McKENZIE HELPERBY NEWBY HALL 2015
150* CHRISTOPHER HOOPER PANNAL II PATELEY BRIDGE 2010
150 NEIL FOSTER SCOTTON BURNT YATES 1991
150 DAVID SPENCER LOFTHOUSE AND MIDDLESMOOR MARKINGTON 2008
150 DANIEL RILEY BIRSTWITH MASHAM 2009
150 NICK ROBINSON SPOFFORTH BISHOP THORNTON 2016
150 GARY MUFF BISHOP THORNTON II ARTHINGTON 2016
150 RAKESH ALVA SOUTH KILVINGTON BOROUGHBRIDGE AND STAVELEY 2017